Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rowerem do 34 km od Ziębic. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 4 - 5 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz pomysłu na wyprawę rowerową z Ziębic? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych propozycji. Mają różne stopnie trudności czy długości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 34 km od Ziębic. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe w okolicy Ziębic proponujemy na weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe w okolicy Ziębic

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 34 km od Ziębic, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 04 maja w Ziębicach ma być 17°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 56%. W niedzielę 05 maja w Ziębicach ma być 18°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 29%.

🚲 Trasa rowerowa: Do ruin wieży Bismarcka w Piotrówku

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 31,36 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 59 min.
  • Przewyższenia: 118 m
  • Suma podjazdów: 410 m
  • Suma zjazdów: 403 m

Trasę rowerową mieszkańcom Ziębic poleca Januszek_44

Całkiem przyjemna wycieczka do ruin wieży Bismarcka na Jańskiej Górze . Z wieży została już tylko ruina , na którą co odważniejsi śmiałkowie jednak wchodzą . W okolicy wieży znajduje się miejsce biwakowe spod którego rozciąga się przepiękny widok na szczyt Ślęży i ruinę zamku w tej samej miejscowości .
Kwitnące o tej porze rzepaki dodają kolorytu .
Dojazd rowerem do wieży nie nastręcza trudności a trasa wytyczona raczej poza uczęszczanymi drogami .
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Stronie Śląskie - Złoty Stok - Javornik

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 59,63 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 21 min.
  • Przewyższenia: 419 m
  • Suma podjazdów: 912 m
  • Suma zjazdów: 913 m

Rowerzystom z Ziębic trasę poleca Januszek_44

Dziś mgliście, po południu niby ma padać, więc krótka szybka wycieczka asfaltem, drogami raczej rzadko uczęszczanymi przez auta. W okolicach Złotego Stoku na dość długim odcinku położono nowy asfalt. Na trasie do zwiedzenia Kopalnia Złota w Złotym Stoku i w lecie pałac w Javorniku.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Krzyże pokutne pojednania - Brzeźnica- Budzów - Laskówka - Potworów - Różana

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 60,13 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 27 min.
  • Przewyższenia: 162 m
  • Suma podjazdów: 594 m
  • Suma zjazdów: 588 m

Januszek_44 poleca trasę rowerzystom z Ziębic

Kolejna trasa w poszukiwaniu krzyży pojednania . Tym razem powiat ząbkowicki . Auto pozostawiam koło kościoła w Laskówce . Teraz trzeba znaleźć znajdujący się w pobliżu krzyż . Z pomocą przychodzi mieszkanka tej wsi i faktycznie koło przystanku autobusowego w bukowym zagajniku odnajduję ukryty krzyż . Teraz już Brzeźnica . Tu dwa krzyże koło kościoła . Jeden przy głównej bramie dobrze widoczny i oznaczony , drugi już ukryty przy drugiej bramie wmurowany w mur kościelny za metalową siatką . Teraz jadę już do małej miejscowości Różana . W szczycie kościoła widoczne dwa krzyże ale podobno nie pokutne i ten właściwy wmurowany w kościelny mur . W drodze powrotnej zajeżdżam do Budzowa . Tu urodzaj krzyży . Cztery wmurowane w kościelne ogrodzenie . No i jeszcze Potworów . Ten zabezpieczony metalowym płotkiem , ale znaleźć go nie łatwo
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Ślężański Park Krajobrazowy... Czyli "express" na Ślężę ;)

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 20,34 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 6 min.
  • Przewyższenia: 535 m
  • Suma podjazdów: 864 m
  • Suma zjazdów: 873 m

Piotr_HulajTeam poleca trasę mieszkańcom Ziębic

To miał być wypad z rodzaju przyjemne z pożytecznym ;). Przy okazji wyjazdu służbowego do Wrocławia, zaplanowaliśmy sobie na piątkowe całe popołudnie i wczesny wieczór zwiedzanie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Niestety, plany planami, a życie życiem... :/ Udało się wyszarpać, tylko trzy godziny czasu na hulanie więc mocno korygując nasze plany wyjazdowe, postanowiliśmy chociaż na moment wpaść na szczyt Ślęży :) Pozostałe atrakcje, takie jak szczyty: Wierzyca, Radunia, Skalna... ścieżka Kross Trail oraz wiele innych atrakcji, które czekają na odwiedzających w tym... może niezbyt wielkim, ale jakże ciekawym i urozmaiconym Masywie Ślęży, zostawiliśmy sobie na następną wizytę.
Nasza wycieczka to tylko 20km, ale naprawdę to odczułem. To był mój pierwszy kontakt z podjazdami o takim nachyleniu, na takich długościach... I z nawierzchnią, która specjalnie nie ułatwiała ;). Dla "górali" takie ścieżki to pewnie chleb powszedni, ale dla faceta z nizin, który poza górkami na Kaszubach z podjazdami nie miał za wiele do czynienia to naprawdę zrobiło wrażenie... Ale mega pozytywne :)). Najważniejsze, że całą traskę (pomijając ostatnie 1,5km wspinaczki na szczyt Ślęży czerwonym pieszym szlakiem, prowadzącym po odłamkach skalnych) udało się przejechać, a nie przeprowadzić ;) To dla mnie osobisty sukces :)
Krajobrazy, jakie nas tam otaczały to dla mnie swego rodzaju nowość... Taki przedsmak gór z którymi nie mam na co dzień do czynienia więc tym bardziej wzbudzają mój zachwyt. Pogoda może nie do końca nam dopisała bo widok ze Ślęży był mocno ograniczony, ale cała reszta... Po prostu WOW!!! :)
Na rower czy tym bardziej na hulajnogę to ten Park nie jest dla każdego, ale jak dla kogoś większy wysiłek nie jest dużym problemem to odwiedzając to miejsce na pewno nie będzie rozczarowany :)
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Nysa -- Kamieniec Ząbkowicki

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 65,88 km
  • Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 23 min.
  • Przewyższenia: 109 m
  • Suma podjazdów: 524 m
  • Suma zjazdów: 451 m

AlterSpider poleca trasę rowerzystom z Ziębic

Dziś wyprawa Nysa - Kamień Ząbkowicki a w niej :

Dom Wagi Miejskiej (niem. Waagehaus Kämmereigebäude) – zabytkowy budynek przy ulicy Sukienniczej, w bloku kamienic śródrynkowych w Nysie.

Wieża Wrocławska (Wieża Bramy Wrocławskiej, Biała Wieża) – gotycka budowla obronna, jedna z kilku zachowanych części średniowiecznych obwarowań miejskich Nysy, wraz z Wieżą Ziębickią i fragmentami murów obronnych.

Fort II, albo Regulicki jest najdalej na północ wysuniętym dziełem nyskiej twierdzy. Konstrukcyjnie niemal identyczny z fortem I, i również jak on powstał jako dzieło prowizoryczne w latach 1865-66 i przebudowany na fort stały w latach 1871-73. Posiada narys czworobocznej lunety z wklęsłą ścianą szyjową. Jest fortem jednowałowym z trawersami i schronami na wałach dla piechoty i artylerii. Pod wałami znajdują się kazamaty koszarowo gospodarcze. W przeciwieństwie do swego bliźniaka fort III posiada chodniki przeciwminowe. Mur szyjowy niski umożliwiał wgląd i ostrzał z Obwałowań Wysokich znajdujących się zaledwie 550 m stąd.
Od 1934 roku służył jako magazyn sprzętu wojskowego, po roku 1945 również.
Obecnie gospodarzem obiektu jest Fundacja Twierdza Nysa i w sezonie turystycznym jest udostępniony do zwiedzania.

Fort Bombardierski założony na narysie kleszczowym 4 ramiennej gwiazdy z północnym ostrzem lekko zaokrąglonym. Wielkością cały fort odpowiada rozmiarom jednego naroża Fortu Prusy. Wały ziemne oskarpowane cegłą z profilem dla piechoty i trzema ławami artyleryjskimi w narożach oraz pochylniami wjazdowymi z poziomu dziedzińca . Pod wałami kazamaty koszarowo-magazynowe. Brama wjazdowa w formie przecięcia wału pośrodku kleszcza południowego. Oskarpowanie kleszcza północnego zniszczone. Sucha fosa z oskarpowanym cegłą przeciwstokiem przegrodzona murem /grodzią/ przy ostrzu północnym i wschodnim tj. na stykach z dalszymi obwarowaniami. Fort użytkowany przez wojsko /hodowlę świń/ ulega dewastacji zarówno od strony dziedzińca i kazamatów jak roślinności na wałach i przedstoku.

Zamek w Otmuchowie – budowla wzniesiona w średniowieczu, rozbudowana w latach 1585–1596 w stylu renesansowym, przebudowana w XVII w. w stylu barokowym, rezydencja biskupów wrocławskich do 1810.

Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim – monumentalny zabytkowy pałac neogotycki z XIX wieku znajdujący się w mieście Kamieniec Ząbkowicki w województwie dolnośląskim.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na ziebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto