Górnik Wałbrzych wygrał u siebie 3:1 z Bytovią Bytów, kandydatem do awansu do I ligi

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Górnik Wałbrzych pokonał na swoim boisku Bytovię Bytów, jednego z głównych kandydatów do awansu do I ligi. Trenerem Bytovii od niedawna jest Paweł Janas

Górnik Wałbrzych wygrał wyraźnie 3:1, w piątej kolejce sezonu II ligi z Bytovią Bytów. Wałbrzyszanie zaczęli mecz na swoim boisku od objęcia prowadzenia już w 14. minucie. Grzegorz Michalak wykorzystał wtedy znakomicie dośrodkowanie od Daniela Zinke. Później spotkanie przez wiele minut było wyrównane i do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Drugą połowę Górnik Wałbrzych zaczął jakby z większym animuszem. W efekcie podopieczni trenera Macieja Jaworskiego w 58. minucie podwyższyli wynik na 2:0. Gola zdobył z rzutu karnego Adrian Moszyk. Jedenastka została podyktowana za faul na Marcinie Folcu, a przy okazji czerwoną kartkę zobaczył Brazylijsczyk Daniel da Silva i goście grali w dziesiątkę.
Górnik Wałbrzych wykorzystał osłabienie rywali i w 72. minucie Grzegorz Michalak strzelił gola na 3:0. Bytovia próbowała odrobić stratę, ale udało jej się tylko zaliczyć honorowe trafienie. W doliczonym czasie gry, w 93. minucie Marek Wojtarowicz faulował w polu karnym Janusza Surdykowskiego i ten wykorzystał jedenastkę.