Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali w meczu sparingowym III-ligowca z Kątów Wrocławskich

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarze Górnika Wałbrzych mają za sobą kolejny mecz sparingowy. Tym razem przygotowujący się do rundy wiosennej II-ligowcy zagrali w Wałbrzychu, na boisku przy ul. Ratuszowej, z III-ligową Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Wałbrzyszanie wygrali 3:0.

Piłkarze Górnika Wałbrzych mają za sobą kolejny mecz sparingowy. Tym razem przygotowujący się do rundy wiosennej II-ligowcy zagrali w Wałbrzychu, na boisku przy ul. Ratuszowej, z III-ligową Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Wałbrzyszanie wygrali 3:0. Z odniesieniem zwycięstwa nie mieli problemu, pomimo braku w składzie: Jana Rytko, Dominika Radziemskiego, Wojciecha Szuby, Sławomira Orzecha i Jana Bartoša.
Górnik objął prowadzenie w 15. minucie po tym jak Grzegorz Michalak uderzył celnie z rzutu wolnego z około 40 metrów. Kolejne trafienia wałbrzyszanie zaliczyli w drugiej połowie spotkania. Najpierw w 54. minucie Adrian Moszyk wykorzystał rzut karny, a w 74. minucie wynik ustalił testowany w Górniku Czech, Jozef Krolop.
Następny mecz kontrolny wałbrzyszanie rozegrają w sobotę, 8 lutego. Zmierzą się wtedy o godz. 11, na boisku przy ul. Ratuszowej z Sołą Oświęcim.

Górnik Wałbrzych – KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 G. Michalak (18), 2:0 Moszyk (54), 3:0 Krolop (74)

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Sawicki, Wepa, Oświęcimka, G. Michalak, Śmiałowski, Krolop, Zinke, Folc oraz: Gawlik, Misiak, Moszyk, Bartkowiak, Krzymiński, Migalski