Piłkarze druzyn III ligi z naszego terenu mieli słabszą kolejkę - tylko Lechia wygrała

Paweł Gołębiowski
Piłkarze drużyn III ligi z dawnego województwa wałbrzyskiego wypadli słabo w ostatniej kolejce. Zwyciężyła tylko Lechia Dzierżoniów, która pokonała na swoim boisku 2:0 Foto-Higienę Gać.

Piłkarze drużyn III ligi z dawnego województwa wałbrzyskiego wypadli słabo w ostatniej kolejce. Zwyciężyła tylko Lechia Dzierżoniów, która pokonała na swoim boisku 2:0 Foto-Higienę Gać. Lechia do przerwy remisowała z tym rywalem 0:0, ale po zmianie stron w 59. min. gola strzelił Kamil Śmiałowski, a w 63. min. wynik ustalił Paweł Ochota. Niestety sromotną klęskę na swoim stadionie poniosła Polonia Świdnica. Poloniści przegrali aż 1:6 z beniaminkiem Formacją Port 2000 Mostki. W tym meczu początkowo nic nie zapowiadało klęski świdniczan. Piłkarze obydwu druzyn toczyli wyrównany pojedynek i po pierwszej połowie Polonia prowadziła nawet 1:0, a strzelcem gola w 35. min był Michał Skrypak. Po zmianie stron bardzo silny beniaminek pokazał jednak na co go stać. Już w 51. min wyrównał Krzysztof Sikora, a w 54. min Tomasz Pawlak wyprowadził gości na prowadzenie 2:1. Pawlak trafił do bramki Polonii jeszcze w 64 i 74. min. i zrobiło się 4:1 dla Formacji Port 2000 Mostki. Przyjezdni jednak nie poprzestali na tym i w 81. min bramkę zdobył ponownie Sikora, a w 90. min. gospodarzy „dobił” Paweł Piskorski. Niewiele do powiedzenia na swoim boisku w meczu z rezerwami Zagłębia Lubin miała też Bielawianka Bielawa. Przegrała 0:3. Do przerwy zespół z Bielawy jeszcze jakoś się trzymał i był remis 0:0, ale w drugiej połowie meczu bramki dla gości strzelali: Konrad Andrzejczak (52. min.) oraz Krzysztof Piątek (83. i 85. min.).